NDHL silly season.

Det rör på sig i lagen. Som det ser ut just nu kommer det vara 29 lag i regionsserierna. Vi gör vårt bästa för att hålla koll på spelare in och ut. Listan nedan fylls på löpande vartefter lagen själva går ut med informationen i sina kanaler.

Spelare som redan är kontrakterade, spelare som skriver seniorkontrakt i "sina" SDHL-klubbar och inlånade spelare är inte med på listorna.


AIK

In:

Ut:
Matilda Lindström (Modo NIU)
Miranda Lindström (Modo NIU)
Alexandra Cservjacsenko (SDE SDHL)


Björklöven

In:
Christer Nilsson (Tränare)
Sanna Augustsson
Wilhelmina Saanilehto
Ella Horverak
Emmy Björn


Ut:
Nova Segerljung Svanefjord (Luleå NIU)
Kamilla Skogvold Olsen
Joel Söderholm
Ulf Johansson
Majken Gunnarsson
Ebba Tärnfjord

Brynäs

In:
Emmy Nordström Åmark (Luleå)
Tilde Sundnäs-Grillfors (Mora/Leksand)
Tillie Ytfeldt (Leksand)
Elsa Åkermark
Vilma Wessén
Maja Mattson
Vera Edling
Stina Östblom
Disa Carlsson (SHK)
Ida Melin (Mora)
Vilja Suban (Örebro)
Matilda Österman 
Selma Karlsson (Örebro)

Ut:

Clemensnäs

In:

Ut:
Inez Nygren (Luleå NIU)
Ebba Nygren (Luleå NIU)


Falun

In:

Ut:
Sara Åkerlund (Färjestad)
Wilma Johansson (Färjestad)
Margot Huot-Marchand (Rögle)

Färjestad

In:
Gabriella Johansson (förl.)
Fam Pettersen (förl.)
Alli Borrow (förl.)
Julia Blitz (förl.)
Lene Tendenes (förl.)
Kajsa Bråten (förl.)
Nellie Norén (förl.)
Gina Kristiansen (förl.)
Elvira Svensson (förl.)
Emelie Cordoba (förl.)
Mille Kunnerup (förl.)
Julia Pettersson (förl.)
Emma Murén (förl.)
Sara Åkerlund (Falun)
Wilma Johansson (Falun)

Ut:
Linda Glädt
Esteri Kalliomäki
Elin Benn (slutar)
Karolin Malmquist (Leksand, SDHL)
Alexandra Anderson 
Kaja Ekle

Hammarby

In:
Flora Tôth (Karlskrona)
Oscar Holmstrand Andersson (ass. coach)

Conny Olausson (head coach)

Ut:
Sofia Vidmo (College, USA)

Haninge 

In:
Magnus Berg (förl.)

Ut:

Hedesunda

In:

Ut:
Isabelle Rosén (Luleå NIU)

Hvidovre

In:

Ut:

Järnbrott

In:
Hilda Södergren (Färjestad)
Emelie Palo
Johanna Gabrielsson (Hedesunda)
Agnes Borgman
Mikaela Petersen
Linnea Reberg
Anna Neuenschwander
Agnes Tidlund
Johanna Carlsson
Colleen Donoghue (Uppsala)
Ebba Samuelsson
Emelie Sahlén
Sara Bodin (Modo)
Abbie Thornton (Linköping)
Nina Liljekvist
Anja Björklund

Ut:

Karlskrona

In:

Ut:
Flora Tôth (Hammarby)
Madeleine Aalling
Julianna Thomson

Leksand

In:
Mai Idermark Robin
Leia Fransson (Linköping)
Mari Brevik Kristiansen
Wilma Tagesson (Örebro)
Molly Kjörsträd Öqvist
Stina Persson
Thea Gustavsson
Maja Armborg (Örebro)
Linnea Kajs Görndt
Stina Stenvall

Ut:
Tillie Ytfeldt (Brynäs LIU/SDHL)

Linköping

In:

Ut:
Linnea Horn (Leksand, SDHL)
Abbie Thornton (Järnbrott)
Leia Fransson (Leksand NIU)
Ellen Willquist (Malmö Redhawks)


Luleå 

In:
Edith Larsson Örnklo
Elina Dunlap Ligenäs
Nova Segerljung Svanefjord (Björklöven)
Inez Nygren (Clemensnäs)
Tindra Azzopardi (SDE)
Isabelle Rosén (Hedesunda)
Ebba Nygren (Luleå NIU)

Ut:
Emmy Nordström Åmark (Brynäs, SDHL)

Malmö

In:
Amie Varano (förl.)
Hilda Törner (förl.)
Nele Bachmann (förl.)
Annie Svärd (förl.)
Ida Gullander (förl.)
Aya Juhl Petersen (förl.)
Silke Glud (förl)
Sarah Stauning (Rødovre)

Ellen Willquist (Linköping) 
Silja Rasmussen (Rødovre)

Ut:
Caroline Bjergstad (USA)

Modo

In:
Tindra Andersson
Meya Näslund (Timrå)
Lovisa Petruska
Maja Åkerlund (Timrå)
Miranda Lindström (AIK)
Matilda Lindström (AIK)
Emilia Rydell (Rögle)
Moa Nilsson (Rögle)
Ronja Blomqvist 

Ut:
Sibelle Eriksson (Rögle)
Filippa Lindgren (Rögle)

Mora

In:

Ut:
Tilde Sundnäs-Grillfors (Brynäs LIU/SDHL)
Ida Melin (Brynäs LIU)


Rögle

In:
Emily Gustafson (förl.)
Amelie Elisson (förl.)
Megan Holzhuter (förl.)
Laura Leitner (Södertälje)
Sibelle Eriksson (Modo)
Filippa Lindgren (Modo)
Margot Huot-Marchand (Falun)
Johanna Kellander (Skellefteå)

Ut:
Emilia Rydell (Modo NIU)
Moa Nilsson (Modo NIU)
Arwen Nylaander
Mickaela Trobäck-Paulsson
Herborg Geirsdottir
Mika Riviere 
Felicia Samuelsson (Troja/Ljungby LIU)

Rødovre

In:

Ut:
Nicoline Jensen (Skellefteå, SDHL)
Sarah Stauning (Rødovre)
Silja Rasmussen (Rødovre)


SHK

In:

Ut:
Disa Carlsson (Brynäs LIU)

SDE

In:

Ut:
Tindra Azzopardi (Luleå NIU)

Sundbyberg

In:

Ut:

Södertälje

In:

Ut:
Lovisa Berndtsson (SDE, SDHL)
Mimmi Gill (SDE, SDHL)
Laura Leitner (Rögle)

Timrå

In:

Ut:
Meya Näslund (Modo NIU)
Maja Åkerlund (Modo NIU)

Troja/Ljungby

In:
Fanny Erstam (förl.)
Anastasia Wäring (LIU)
Hildur Larsson (LIU)
Svea Lindh (förl, LIU)
Felicia Samuelsson (Rögle, LIU)
Tilde Klaesson (LIU)
Cornelia Wallin (LIU)
Maja Andersson Gustafsson (LIU)
Nellie Ahlgren (LIU)
Cornelia Schlicht (LIU)
Lova Severed (LIU)
Elvira Lundqvist (LIU)
Allyssa Dapadap (förl. LIU)

Ut:
Martin Lindh (Skellefteå, SDHL)
Frida Simonsen

Annamaria Lodnanova
Evelina Johansson
Sonia David

Uppsala

In:

Ut:
Colleen Donoghue (Rögle)
Julia Olsson

Justyna Zyla
Nadia Ratajczyk
Nina Prünster

Västerås

In:

Ut:

Örebro

In:

Ut:
Wilma Tagesson (Leksand NIU)
Maja Armborg (Leksand NIU)
Selma Karlsson (Brynäs LIU)
Vilja Suban (Brynäs LIU)